W dniu 4  kwietnia odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IV-VI pod tytułem: "Szanuj zdrowie, ratuj życie". Prowadził je ratownik medyczny. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zagrożenia wiążą się z zażywaniem narkotyków, dopalaczy, alkoholu i napojów energetyzujących oraz zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie miało formę: wykładu interaktywnego na temat zasad i procedur w zakresie resuscytacji, pokazu w obszarze udzielania pierwszej pomocy, ćwiczeń praktycznych na fantomach.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach, chętnie wykonywali ćwiczenia, dzięki czemu zdobyli nowe umiejętności i pogłębili swoją wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.