W pewien poniedzialkowy poranek nasza szkoła zaroiła się od anielskich postaci, wesołych diabełków i licznie przybyłych królów. Wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w szkolnym konkursie kolęd i pastorałek. Każada klasa prezentowała się pięknie przed publicznością  i jury, wykonując zbiorową kolędę i grając na różnych instrumentach. Jury w skladzie: Urszula Zając, Stanisław Jaworski i Grażyna Olszowy mialo trudny orzech do zgryzienia z wyłonieniem najlepszych, ponieważ każda klasa bardzo się starała, aby wypaść jak najładniej.

W rezultacie przyznano trzy nagrody: dla klasy Ib, IVb i VIb. Otrzymali oni statuetki, a pozostałe zespoły kolędnicze zostały nagrodzone słodkościami.