sp3lezajsk@gmail.com

Od września tego roku kontynuujemy działania związane z udziałem naszej szkoły w projekcie "Szkoła Współpracy – uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły". Najpierw stworzyliśmy wspólnie z rodzicami i uczniami Szkolny Program Aktywnej Współpracy, który został zaprezentowany całej społeczności (uczniom, rodzicom i nauczycielom). Jest on wywieszony  na dużej planszy w holu szkoły. Każdy mógł się z nim zapoznać i dodać własne propozycje, wrzucając je do skrzynki pomysłów. Po przeprowadzonych konsultacjach, Rada SU, Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna podjęły uchwałę o przyjęciu programu do realizacji. Na cały rok szkolny zaplanowaliśmy wiele ciekawych działań, które mają na celu zintegrowanie uczniów, rodziców i nauczycieli oraz poprawę naszej wzajemnej współpracy. Od nas wszystkich zależy, czy to się uda.

Poniżej zamieszczamy nasz Szkolny Program Aktywnej Współpracy (pobierz plik), kilka zdjęć dokumentujących tworzenie go oraz film nakręcony w czerwcu, podczas Szkolnego Dania bez Przemocy, w czasie którego wykonaliśmy wspólnie integracyjną grę z kubeczkami "Cups Song". Działanie to w całości przygotowała (tj. nauczyła większość uczniówze szkoły) i koordynowała Wiktoria Sobuś, wówczas uczennica klasy VIb, a dziś już absolwentka.