Chyba każde z dzieci ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy mieszkający w pokoju dziecka. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek)..
Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. „Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania.” Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Dlatego Dzień Pluszowego Misia świętujemy również w naszej szkole. Dzieci przynoszą swoje ukochane misie, rysują ich portrety, opowiadają o nich, śpiewają piosenki i jest wspólne czytanie Kubusia Puchatka. W tym roku o przygodach tego niezwykłego misia czytała dzieciom pani dyrektor. Czy Święto Misia jest potrzebne? Na pewno tak, bo to przecież najmilszazabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”