Rada Rodziców prosi o wpłacanie składek wg stawki dotychczas obowiązującej:

pierwsze dziecko – 30 zł, drugie – 20 zł, trzecie – 10 zł.

Miejskie uroczystości rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 -go Maja - 2016/2017

,,Dniu trzeci Maja, dniu nam święty,

Hołd ci należy nieść.

Choć dziś narodu cel wytknięty,

Pamięci twojej cześć!"

W dniu 3 maja br. uczniowie naszej szkoły wraz z dyrektorem, nauczycielami, pocztem sztandarowym i rodzicami  wzięli udział w miejskich uroczystościach związanych z 226. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, które odbyły się w Kościele Farnym w Leżajsku.

Po uroczystej Mszy św. z udziałem władz miasta i powiatu, pocztów sztandarowych oraz kompanii honorowej Jednostki Strzeleckiej 2035 Leżajsk-  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 przedstawili zgromadzonym gościom i mieszkańcom Leżajska  program słowno - muzyczny poświęcony rocznicy Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791r. oraz Matce Bożej - Królowej Polski.

Dzieci wzruszyły zebranych  pięknie zaprezentowanymi tekstami poetyckimi  oraz wyśpiewanymi pieśniami patriotycznymi i Maryjnymi. W serca słuchających niewątpliwie zapadły przytoczone przez najmłodszych leżajszczan słowa wielkich Polaków: A. Mickiewicza, Prymasa Wyszyńskiego czy króla Jana Kazimierza składającego śluby w katedrze lwowskiej przed obrazem Matki Bożej. Program został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Jolanty Saneckiej, Barbary Koszmider i Pawła Palucha.