Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Nasze szkolne andrzejki świętowaliśmy w tym roku dnia 25 listopada. Zgodnie z tradycją, zabawę andrzejkową przygotował Samorząd Uczniowski przy współudziale rodziców dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Rada Rodziców zatroszczyła się o poczęstunek, a Samorząd  zadbał o dekorację sali,  zorganizował muzykę, wróżby oraz zabawy dla najmłodszych uczniów.  Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby przepowiadające przyszłość oraz bawiły się wspólnie przy dźwiękach ulubionej muzyki. Cały dzień był więc pełen atrakcji oraz przebiegał w radosnej atmosferze. Wszyscy czekają już na następny andrzejkowy bal.