Działający przy Szkole Podstawowej nr 3 w Leżajsku klub MUKS Leżajsk został uczestnikiem Ogólnopolskiego Programu Aktywizującego Dzieci i Młodzież „MultiSport”.

W dniu 22 października SP-3 gościła w swych murach ekipę telewizyjną nagrywającą zajęcia prowadzone w ramach projektu MultiSport. W ten sposób tworzono spot promujący idee i założenia projektu.

„MultiSport” zakłada organizację i prowadzenie systematycznych, bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży z klas 4-6 szkół podstawowych. Zajęcia są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach, stymulując aktywność fizyczną uczestników.

Program „MultiSport” powstał w trosce o poprawę zdolności motorycznych oraz podwyższenie poziomu sprawności fizycznej dzieci i młodzieży w Polsce. Dokonujemy tego  poprzez szereg działań, mających przede wszystkim zapoznać dzieci i młodzież z różnymi sportami, zaktywizować do uprawiania rozmaitych sportów, pokazać alternatywne sposoby spędzania czasu poza zajęciami lekcyjnymi czy zachęcić do udziału w lekcjach w-f.

Dostępna oferta sportów uwzględnia regionalne i lokalne tradycje oraz zakładane w realizacji projektu cele i priorytety. Istotnym założeniem jest również, aby realizowane zajęcia odbywały się na różnych obiektach sportowych, dających możliwość upowszechniania wielu sportów, zachęcając uczestników projektu do wyboru preferowanej formy aktywności fizycznej, zgodnie z zainteresowaniami  i indywidualnymi predyspozycjami.

Zajęcia w szkole Podstawowej nr 3 prowadzone są przez Pana Daniela Domagałę posiadającego odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia (trener II klasy piłki siatkowej), zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa

Struktura realizowanych zajęć kształtuje się następująco:

blok 1 - zajęcia zawierające metodyczne podstawy upowszechniania lekkiej atletyki, gimnastyki i sportów walki, jako ćwiczenia kształtujące podstawowe cechy motoryczne: siłę, szybkość, zwinność, gibkość i wytrzymałość,

blok 2 - gry i zabawy ruchowe oraz gry zespołowe m.in.: piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, koszykówka, unihokej,

blok 3 - sporty charakterystyczne dla regionu, z lokalnymi tradycjami oraz sporty sezonowe.

Uczniowie SP – 3 w Leżajsku poprzez uczestnictwo w zajęciach „MultiSportu”  mają możliwość poznania wielu dyscyplin sportowych, które nie są przewidziane w podstawie programowej z WF. Poprzez zwiększanie ich aktywności ruchowej prowadzącej do poprawy sprawności fizycznej, stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia  wspierają swój własny rozwój i poszerzają zainteresowania aktywnym spędzaniem wolnego czasu pozalekcyjnego.