sp3lezajsk@gmail.com

21 października 2021 roku w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość -„Pasowanie na ucznia”. Dla najmłodszych uczniów i całej społeczności szkolnej była to bardzo podniosła chwila. Została utrwalona na kliszach aparatów fotograficznych, zapisana na kartach kroniki szkolnej i głęboko wyryta w sercach pierwszoklasistów i ich rodziców.

Na początku uroczystości najmłodsi uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny. Piękne recytacje i zaśpiewane piosenki zostały nagrodzone głośnymi brawami. W dalszej części, w obecności sztandaru szkoły, dzieci złożyły ślubowanie, a Pan Dyrektor Stanisław Filarowski przy pomocy „czarodziejskiego” ołówka pasował  każdego pierwszoklasistę na ucznia SP nr 3. Na koniec uczniowie klasy 1a otrzymali pamiątkowe karty, medale i słodki poczęstunek, który przygotowali im rodzice.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, ich rodziców i całej społeczności szkolnej.

Jolanta Zygmunt