W październiku i listopadzie uczniowie klas młodszych uczestniczyliw zajęciach edukacyjnych w Muzeum Ziemi Leżajskiej.
Dzieci z klasa II a i III b  na warsztatach „Kolorowy świat zabawek” oglądały wystawę poświęconą zabawkarstwu na terenach Leżajska i okolic oraz malowały farbami drewniane koniki.
Uczniowie z klasy I A oraz III A na zajęciach „Woskowe cuda” poznali dawne sposoby oświetlenia domów i ulic oraz samodzielnie wykonały kolorowe, pachnące świece z wosku pszczelego.

Uczniowie klas III napisali na ten temat notatkę kronikarską.

Karolina Kuźniar, kl. III A
Woskowe cuda4 listopada 2021r.
W czwartek pojechaliśmy do muzeum busem, który prowadził bardzo miły pan. Ja, Kinga, Ania i Julka usiadłyśmy z tyłu.
W muzeum pani Justyna opowiadała o sposobach oświetlania domów, mieszkań i ulic. Dowiedzieliśmy się, że lampy naftowe to nowoczesne oświetlenia jak na lata 50. XIX wieku. Później każdy zrobił własną świecę. Świece wykonaliśmy z wosku pszczelego i ozdobiliśmy kolorową parafiną. Ja, Ania i Szymon zrobiliśmy psy, Julka kota, a Kinga swoją ozdobiła kwiatami ulepionymi przez nią z parafiny. Wszystkie prace były prześliczne, a teraz stoją u każdego z nas w pokoju.
Wycieczka miała świetną atmosferę, więc mamy nadzieję, że będzie ich znacznie więcej.

Kasia Majkut, klasa III b
Wyprawa do muzeum
19 października 2021 r. wybraliśmy się z panią do Muzeum Ziemi Leżjskiej na warsztaty „Kolorowy świat zabawek.
Do muzeum pojechaliśmy autokarem. Najpierw oglądaliśmy piękną wystawę starych drewnianych  zabawek. Pani przewodniczka powiedziała, że w okolicach naszego miasta kiedyś wyrabiano zabawki z drewna i sprzedawano je na jarmarkach, targach i odpustach. Zachwyciły nas kolorowe ptaki klepaki, koniki bujane, taczki, chodzące dzięcioły, strażacy na drabinach, ciężarówki. Mnie najbardziej podobała się drewniana studnia. Na warsztatach samodzielnie malowaliśmy farbami drewniane koniki, które zabraliśmy ze sobądo klasy.
Wyprawa do muzeum była bardzo ciekawa. Chętnie tam wrócimy.