Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Razem na święta" -  inicjatywie Ministerstwa Edukacji i Nauki, celem której jest zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym, co jest szczególnie ważne w okresie przedświątecznym.  Założeniem akcji jest również budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.
Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję pomocy polskim rodzinom mieszkającym w Jaworowie na Ukrainie. Przeprowadziliśmy zbiórkę żywności, zabawek i przyborów szkolnych, zgodnie z potrzebami tamtejszej społeczności. Efekty akcji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki wspaniałemu zaangażowaniu uczniów i rodziców udało nam się zebrać bardzo dużą ilość darów, które przed świętami zostały dostarczone do potrzebujących Polaków w Jaworowie. Otrzymaliśmy podziękowania od proboszcza jaworowskiej parafii  p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła ks. Marka Niedźwieckiego oraz dyplom z Ministerstwa Edukacji i Nauki.