Cream_Flowers_Girlfriend_Birthday_Card_1.jpg

Informacja dot. projektu edukacyjnego "Prymas Wyszyński - Człowiek Niezwykłej Miary"

Nasza szkoła włączyła się do realizacji projektu edukacyjnego "Prymas Wyszyński - Człowiek Niezwykłej Miary" prowadzonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Celem tego projektu jest przybliżenie postaci i myśli Prymasa Tysiąclecia -patrona naszej szkoły.

W ramach projektu realizować będziemy 5 z 10 zadań:

2. „Dziękuję Ci, Prymasie”  – list otwarty lub wiersz uczniowski. Listy, wiersze w formie papierowej.

4. Wykonanie prezentacji multimedialnej pod hasłem: „Człowiek niezwykłej miary”.
Płyta z prezentacją.
– opracowanie przez szkoły prezentacji i przesłanie jej na adres wskazany przez Stowarzyszenie, (maksymalnie 3 minuty)
– najlepsze prezentacje zostaną umieszczone na stronie Stowarzyszenia.

6. Konkurs plastyczny pt. „ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień”.
Prace plastyczne w formacie A3, technika dowolna, podpisane: tytuł, autor, szkoła, klasa, opiekun.

7. Wykonanie plakatów z cytatami  Kardynała Stefana Wyszyńskiego,pogrupowanych wg tematów: a) Ojczyzna, naród, patriotyzm; b) rodzina, dom, człowiek.
– uczniowie wyszukują cytaty tematycznie związane z zadaniem,

–  prace plastyczne w formacie A3, technika dowolna, podpisane: tytuł, autor, szkoła, klasa, opiekun.

10. Zaprojektowanie znaczka pocztowego upamiętniającego uroczystość beatyfikacji.    ZADANIE OBOWIĄZKOWE
Praca plastyczna w formacie A4, technika dowolna.
– wykonanie przez uczniów projektu znaczka pocztowego.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w tym projekcie.

Wykonane prace proszę przesyłać na adres szkoły do 24 kwietnia 2020 r.

Szczegóły projektu oraz materiały dotyczące życia ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i jego spuścizny można znaleźć na stronach:

Ewentualne pytania proszę kierować na dziennik elektroniczny.

Szkolny koordynator projektu  - Grażyna Olszowy.