Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku
ul. 11 listopada 8, 37-300 Leżajsk
(0-17)2421649
sp3lezajsk@gmail.com

Nasza szkoła podjęła wyzwanie w ramach akcji  "NIEBIESKIE MOTYLE" polegającej na okazaniu solidarności osobom ze spektrum autyzmu. Akcję zapoczątkował Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jarosławiu, który zaprosił wszystkich do podjęcia radosnego wyzwania. Jego celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem. Aby taką iskierkę przekazać, należało ubrać się na niebiesko, wykonać dowolną aktywność twórczą, wykonać zdjęcie lub nagrać film, na którym będzie widniało hasło: "JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI".

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.

Więcej informacji o tym konkursie znajdziecie na stronie: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowane są atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Na prace organizator czeka do 18 czerwca 2021 roku. Szczegóły w regulaminie.

Ministerstwo Sprawiedliwości zachęca również do polubienia swojego fanpage’a MEDIACJA na facebook’u https://www.facebook.com/mediacja.gov/, na którym opublikuje galerię z pracami uczestników.

POBIERZ Regulaminkonkursunaplakat.pdf 438 kB

W ramach obchodów 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz kształtowania postaw patriotycznych dzieci i młodzieży prezentujemy galerię prac plastycznych autorstwa uczniów naszej szkoły.

Plakaty i rysunki swoją tematyką i symboliką nawiązują do wydarzeń z historii naszego kraju i doniosłym znaczeniu ustawy rządowej z roku 1791, zwanej później Konstytucją 3 Maja, a także do obchodzonego w Polsce od niedawna Dnia Flagi Narodowej.

Dominującymi w pracach uczniów elementami są symbole i barwy narodowe, co podkreśla ich znaczenie w polskiej tradycji i kulturze.