Do akcji "Nie bij mnie – kochaj mnie!" zachęciła nas Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która zainicjowała ją w 2013 r. chcąc zwrócić uwagę, szczególnie dorosłych na problem przemocy wobec dzieci. Wciąż słyszymy, że do szpitali, dla których WOŚP kupuje sprzęt medyczny, trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Nie zgadzając się z taką sytuacją i stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom, Fundacja postanowiła spontanicznie zorganizować akcję "Historia Misia". Nie były to jednak zwykłe misie - każdy z nich miał swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień. W tym roku z uwagi na to, że nasza szkoła uczestniczy w programie Ochrona Dzieci przed Krzywdzeniem, postanowiliśmy przyłączyć się do akcji proponowanej przez Fundację WOŚP i uwrażliwić rodziców naszych uczniów na problem przemocy wobec dzieci. W dniu wywiadówki w różnych miejscach w szkole pojawiły się misie, duże i małe zabandażwane, poranione z dołączoną przywieszką "Nie bij mnie, kochaj mnie".  Misie siedziały na ławkach przed klasami, na parapetach, a największy z nich witał rodziców przy wejściu. Nie sposób było przejść obok nich obojętnie. Mamy nadzieję, że udało nam się zaintrygować dorosłych i pobudzić ich do refleksji.