W tym roku szkolnym rozpoczęło swoją działalność Szkolne Koło Wolontariatu. Inicjatorem jego powstania jest p.Ewa Rejman. Do Koła przystąpiło 28 uczniów. Na pierwszym zebraniu założycielskim zostały wybrane władze Koła, ustalono program działania, członkowie zaproponowali też nazwę, która została przegłosowana: "POMOCNA TRÓJKA". Przewodniczącą została Martyna Jakubowska, kl.6b, zastępcą – Antonina Grabarz, kl.5b, sekretarzem – Ada Dolecka, kl.6b. Koło zaczęło działać bardzo prężnie. W pierwszym semestrze zorganizowało kilka akcji charytatywnych, tj. zbiórka zniczy dla Łyczakowa, Góra Grosza, zbiórka zabawek i książek dla dzieci polskich na Ukrainie, świateczna zbiórka maskotek dla dzieci niepełnopsrawnych oraz udział w XXV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.