Dzień Edukacji Narodowej  jest okazją do pochylenia się nad trudem pracy nauczycieli i wyrażeniem wdzięczności przez uczniów za ich wysiłki i starania w edukacji i wychowywaniu mlodego pokolenia. Jak co roku Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji program artystyczny. Miał on konwencję nieco humorystyczną, a zatytułowany był: "Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął sie nauczyciel na świecie?". W drugiej części programu widzowie mieli okazję zobaczyć pokaz mody nauczycielskiej, w którym aktorzy zaprezentowali różne typy nauczycieli. Były również życzenia i gromkie: Hip!Hip!Hura! na cześć grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły. Program zakończył się  wręczeniem naszym pedagogom ciasteczek upieczonych przez członkoów samorządu.

Święto Edukacji Narodowej jest również okazją do wręczenia nagród i odznaczeń nauczycielom za ich pracę. W tym roku z rąk dyrektora szkoły nagrody odebrały panie: Elżbieta Wirska-Więcław, Jolanta Sanecka i Alina Zygmunt-Kulesza. Nagrodę Burnistrza otrzymała p.Małgorzata Mach, a nagrodę Ministra – p.Elżbieta Dmitrowska-Kaduk. Panie Anna Trębacz i Anna Szlajnda zostały uhonorowane Medalem Edukacji Narodowej.