W dniu 9 maja br. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ph. ,, Niektórzy lubią poezję". Wzięło w nim udział 24 uczniów z trzech leżajskich szkół podstawowych. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci twórczością Wisławy Szymborskiej , uczczenie przypadającej w tym roku  20. rocznicy przyznania poetce literackiej Nagrody Nobla, rozwijanie zamiłowania do poezji i czytelnictwa oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.
Wśród nagrodzonych znaleźli się:
Jakub Sołek - SP3, Maja Kisielewicz - SP2, Laura Rymarz - SP1. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Martyna Ciągło - SP1, Mieszko Kozaczuk - SP3 oraz Joanna Kozyra - SP1.
 Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie ciekawych interpretacji  często niełatwych wierszy W. Szymborskiej.
Organizatorkami konkursu były panie Jolanta Sanecka i Grażyna Olszowy.