Dnia 19 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Profilaktyki pod hasłem: „STOP agresji i przemocy”.  Poprzedziły  go różne działania dla uczniów: wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze z profilaktyki agresji, Samorząd Uczniowski zorganizował akcję plakatową z hasłami przeciw przemocy i wulgaryzmom, a poloniści zachęcili uczniów do napisania listu do przyjaciela pod tytułem: „Jak mogę przeciwstawić się agresji i przemocy w szkole?”.  Impreza promująca życie bez przemocy odbyła się w sali gimnastycznej. Został rozstrzygnięty konkurs na list. Nagrody otrzymali: Mateusz Rabski (III miejsce), Łukasz Drożdżal (II miejsce) i Mieszko Kozaczuk (I miejsce). Autor zwycięskiej pracy, Mieszko - odczytał ją przed całą społecznością szkolną (zamieszczamy ją w załączniku). Uczniowie wysłuchali audycję radiową  „Stop wulgaryzmom – zielone światło dla kultury języka” oraz obejrzeli przedstawienie „Razem możemy więcej”. Imprezę uświetniły występy taneczne w wykonaniu Michała Hospoda z kl.IIIa oraz zespołu z klasy VIb w skladzie: Anna Giża, Alicja Sadlej, Wiktoria Sobuś, Karolina Trębacz. Spektakularnym elementem imprezy była zabawa integracyjna z kubkami „Cups song”, którą przeprowadziła Wiktoria Sobuś – wiceprzewodnicząca SU. Wcześniej nauczyła w nią grać większość uczniów, dzięki temu bardzo wiele osób w nią zagrało.

Ostatnim punktem programu była debata uczniowska pod hasłem: „Zło zwycięża, gdy dobrzy ludzie nic nie robią”. W debacie prowadzonej przez panią pedagog wzięli udział przedstawiciele klas III-VI. Zastanawiali się nad możliwościami i korzyściami płynącymi z reagowania na przemoc w szkole. Debata zakończyła się spisaniem wniosków wypracowanych przez uczniów.