Nasza szkoła przystąpiła do projektu: „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.  Jest to ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej, realizowany w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Jednym z najważniejszych celów projektu  jest wprowadzenie w szkołach i przedszkolach  całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji pracy placówki.

W ramach projektu szkoła otrzymała możliwość udziału w warsztatach, podnoszących kompetencje w zakresie podejmowania i podtrzymywania współpracy pomiędzy nauczycielami, uczniami i rodzicami. Mamy również  zapewnioną indywidualną opieka trenera - eksperta, którzy pomoże nam wspólnie stworzyć odpowiedni dla naszej szkoły program współpracy. W działaniach projektu są zaangażowani przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej. Został powołany zespół projektowy, w skład którego weszła 6 uczniów, 3 rodziców i 3 nauczycieli. Wzięli oni w szkoleniu, podczas którego poznawali ideę projektu i otrzymali pierwsze zadanie do zrealizowania w szkole. Każda z grup miała przeprowadzić debaty na temat: „Co powinno się zmienić, żeby zarówno uczniowie jak i rodzice chcieli się angażować w życie szkoły, byli aktywni, mieli poczucie wpływu i dobrze się czuli w „NASZEJ SZKOLE”? Debaty odbyły się w dniach: 27- 30 kwietnia. Celem ich było wypracowanie wniosków i rekomendacji do zmian w szkole, dostrzeganych przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Każda z grup zaprezentuje je podczas drugiego warsztatu i być może będą one zaczątkiem budowania szkolnego programu współpracy w SP 3. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z przeprowadzonych debat.