Dnia 10 grudnia klasa II wzięła udział w niezwykłych zajęciach w leżajskim Muzeum. Były to warsztaty z pieczenia pierniczków świątecznych. Dodatkową atrakcją był udział w wyprawie Zippiego. To nowy przyjaciel dzieci – patyczak wykonany przez p.pedagog Ewę Rejman, który jest elementem programu profilaktycznego realizowanego w tej klasie pt: „Przyjaciele Zippiego”. Wszyscy przybyli za zajęcia zaopatrzeni w fartuszki kucharskie, a na miejscu otrzymali małe stolnice i wałeczki oraz foremki i lukier do ozdabiania pierników. Najpierw pani prowadząca warsztaty pokazała i wyjaśniła, jak zrobić ciasto. Dzieci zostały podzielone na zespoły trzyosobowe i każdy dostał swój kawałek ciasta piernikowego. Ugniatały, wałkowały, wykrajały przeróżne kształty i układały na blaszce. Pani wrzuciła ich wyroby do piekarnika i wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na efekt. Zapach pierniczków unosił się po całym pomieszczeniu. Poczuliśmy święta. Ale najlepsze było dopiero przez nami. Każdy mógł sobie ozdobić swoje słodkości wg własnego pomysłu, korzystając z przygotowanego lukru w kilku kolorach oraz posypki. Każdy pierniczek był inny, a wszystkie piękne i pyszne. Dzieci mogły się same o tym przekonać, bo na koniec można było sobie schrupać pierniczka. Na szczęście nie wszystkie pyszności wylądowały w brzuchach uczniów, większość została zabrana do domów, aby pochwalić się rodzicom. Ci na pewno będą dumni ze swoich małych cukierników!