Dnia 26 października 2014 roku Mszą Świętą o godzinie 13.00 w Bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 rozpoczęła obchody Dni Patrona Szkoły – księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Naszej modlitwie przewodniczył Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Leżajskiej – o. Joachim Ciupa, piękne kazanie prezentujące  postać i nauczanie kardynała Wyszyńskiego wygłosił o. Dominik Siuta, a nauczyciele, wychowawcy, rodzice i uczniowie przygotowali oprawę liturgiczną.

W ramach Dni Patrona w każdej klasie zostały przeprowadzone katechezy przybliżające uczniom życie księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W środę, 29 października 2014 roku uczniowie z nauczycielami udali się do auli Franciszkańskiego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć film pt. „Non possumus”, który przedstawiał życie Prymasa Tysiąclecia na tle ówczesnych wydarzeń politycznych, społecznych i gospodarczych w naszej ojczyźnie.

Zwieńczeniem Dni Patrona był konkurs wiedzy o kardynale Wyszyńskim, który zgromadził kilkunastu uczniów chcących jeszcze lepiej poznać postać Patrona naszej szkoły.