sp3lezajsk@gmail.com

,, Patron, który kieruje się ku Matce Niebieskiej,

zostaje moim patronem...

Szkoła, do której uczęszczam,

jest zaszczycona Jego imieniem..."

W dniu 17 września br. społeczność naszej szkoły uczciła doniosłe wydarzenie, jakim była beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i wzięła udział w szczególnej uroczystości ku czci Patrona w Bazylice Zwiastowania NMP w Leżajsku.

Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański, Dyrektor Szkoły Stanisław Filarowski wraz z nauczycielami i uczniami oraz rodzice uczestniczyli w dziękczynnej Mszy św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. abpa Józefa Michalika, koncelebrowanej przez ks. Bartosza Rajnowskiego Kanclerza Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, o. Klaudiusza Tomasza Barana Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku oraz o. Eliasza Pawła Kucharskiego katechetę w Szkole Podstawowej nr 3 w Leżajsku.

Ksiądz Arcybiskup, zwracając się w homilii do uczniów i nauczycieli, przywołał przykłady z życia bł.Stefana Wyszyńskiego, dając wskazówki do codziennej pracy i realizacji własnego powołania.

Mszę św. poprzedził program artystyczny ,,Soli Deo" w wykonaniu uczniów, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Jolanty Saneckiej i Pawła Palucha. Utwory literackie i muzyczne, fragmenty wspomnień Prymasa Tysiąclecia prezentowały główne założenia myśli i życia kard. Wyszyńskiego w służbie Kościołowi i Ojczyźnie oraz wskazywały na wartości, które pragnął przekazać Polakom.

Był to dla wszystkich dzień szczególnej refleksji nad dziełem bł. Stefana Wyszyńskiego oraz wyraz głębokiej wdzięczności za Jego beatyfikację, ale i zobowiązanie do dalszej nauki i pracy wedle wskazówek naszego Patrona.