W dniu 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.  Jest to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Szkolne Koło Wolontariatu wystąpiło z inicjatywą, aby tego dnia przeprowadzić akcję sprzątania świata, a przynajnmiej jego niewielkiego kawałka – lasu klasztornego. Zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki wyruszyliśmy do lasu. Byliśmy niemile zaskoczeni ilością śmieci i asortymentem tego, co wyrzucają ludzie. Poza plasikowymi i szklanymi butelkami, znajdowaliśmy między innymi: stare ubrania, części samochodów, mnóstwo kabli, maseczki... Zebraliśmy 16 pełnych worków i to nie był koniec... Wydawało się, że świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa wzrosła, ale nic bardziej mylnego. Wciąż jest wiele do zrobienia w zakresie edukacji proekologicznej i nie wolno tego zaniedbywać. Musimy chronić i ratować naszą planetę!