Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku
ul. 11 listopada 8, 37-300 Leżajsk
(0-17)2421649
sp3@miastolezajsk.pl

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a. W naszej świetlicy obchodziliśmy ten dzień 4 listopada 2022 r. Uczniowie przygotowali stroje ulubionych postaci bajkowych oraz wysłuchali bajki "Piękna i Bestia" czytanej przez pana dyrektora. Mogli sprawdzić swoją wiedzę i znajomość bajek w quizie "Zgadnij. Odpowiedz!". Porządkowali ilustracje znanych bajek zgodnie z kolejnością wydarzeń oraz rysowali ulubione postacie bajkowe.

Święto Postaci z Bajek niesie ze sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale także wartości edukacyjne. To dobra okazja, aby zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie, rozwijania wyobraźni i pamięci, zdobywania wiedzy, bogacenia słownictwa oraz kształtowania właściwych postaw moralnych.

E. Sobejko