W pierszym półroczu zorganizowaliśmy kilka ważnych akcji charytatywnych. Przeprowadziliśmy zbiórkę "Góra Grosza", podczas której zebraliśmy 330 zł, aby wspomóc rodzinne domy dziecka.

Nasi młodzi wolontariusze roprowadzali wśród uczniów kartki i kalendarzyki na rzecz Fundacji Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych, której przekazaliśmy 330 zł. Przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy kiermasz wypieków świątecznych. Tu kwota była imponująca – 1750 zł. Zarząd Kola Wolontariatu postanowił przekazać te pieniądze dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci  (1000 zł) oraz Schroniska dla Zwierząt "Kundelek" (750 zł).

W dniu 27 lutego przedstawiciele Koła Wolontariatu pojechali do tych placówek, aby przekazać darowizny. W schronisku "Kundelek" uczniowie mieli okazję zapoznać się z jego działalnością oraz wyprowadzić jednego z mieszkańców na spacer.  Była to suczka Kara. W hospicjum również również uzyskaliśmy informację, jak można  wspierać podopiecznych tej placówki.