Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku
ul. 11 listopada 8, 37-300 Leżajsk
(0-17)2421649
sp3@miastolezajsk.pl

W dniach 29-30 maja 2023 roku  uczniowie klasy 8a oraz 8b wraz z wychowawczyniami p. Martą Maciałek, p. Reginą Żołynią oraz p. Ewą Rejman uczestniczyli w wycieczce w Pieniny.

Swoją przygodę z górami uczestnicy rozpoczęli  w Szczawnicy od wyjazdu wyciągiem krzesełkowym na Palenicę, gdzie czekała kolejna atrakcja wycieczki, czyli zjazd torem saneczkowy.

Kolejnym punktem programu była piesza wędrówka szlakiem górskim i zdobycie szczytu Wysoka, z którego można było podziwiać piękną panoramę oraz przejście niezwykle malowniczym wąwozem Homole. Po kilkugodzinnym marszu zmęczeni, ale zadowoleni, dotarliśmy do Jaworek, gdzie znajdował się nasz punkt noclegowy.

Drugi dzień przywitał wszystkich piękną słoneczną pogodą, co sprawiło ogromną radość, gdyż czekała na uczestników wycieczki główna atrakcja– spływ pontonami po Dunajcu.

Dwuipółgodzinna trasa spływu wymagała od wszystkich wiosłowania i dużego zgrania, żeby nie dać się wyprzedzić innym załogom. Przy okazji można było podziwiać piękno Pienin. Było dużo śmiechu, dobrej zabawy i satysfakcji z pokonania pontonami 23 km trasy.

Ostatnim punktem wyprawy był spacer po Szczawnicy, poznanie historii jednego z najstarszych miast zdrojowych w Polsce, degustacja leczniczych wód mineralnych z miejscowej Pijalni.

W czasie wspólnej wyprawy towarzyszyły  wszystkim piękna pogoda, dobry humor i radość ze spędzonych w gronie koleżanek i kolegów dni, które na długo zostaną w pamięci uczestników wycieczki choćby ze względu na to, że był to ostatni pełen atrakcji wspólny wyjazd.