Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku
ul. 11 listopada 8, 37-300 Leżajsk
(0-17)2421649
sp3@miastolezajsk.pl

W dniu 17 maja br. uczniowie kl.5a i 6b wraz z wychowawczyniami p. Joanną Mazurek i p. Jolantą Sanecką oraz opiekunami p. Elżbietą Wirską i p. Pauliną Leniart uczestniczyli w wycieczce do Ojcowa.

Spacer z przewodnikiem w Ojcowskim Parku Narodowym pozwolił zdobyć wiedzę nt. walorów turystyczno - przyrodniczych okolicy, rzeźby terenu, geologii i historii parku oraz ciekawych legend związanych z regionem. Uczniowie zobaczyli również Zamek w Ojcowie i Maczugę Herkulesa. Duże zaineresowanie niektórych uczestników wyprawy wzbudziło znajdujące się w Dolinie Prądnika, niedaleko Bramy Krakowskiej - Źródło Miłości. Koniecznie chcieli spróbować wypływajacej z niego wody. Był też oczywiście czas na kupowanie pamiątek i wspólny posiłek. 

Dużą atrakcją było zwiedzanie pogrążonej w tajemniczych ciemnościach Jaskini Nietoperzowej - największej jaskini Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w opowieści przewodnika m.in. o kręconych tu scenach filmu ,,Ogniem i mieczem", podziwiali efektowne nacieki, olbrzymie kotły wirowe w stropie jaskini, między którymi można było dostrzec liczne nietoperze.

Mimo deszczowej pogody, wycieczka się udała, wszystkim humory dopisywały, a co najważniejsze spędziliśmy wspólnie czas - aktywnie i w pięknych okolicznościach przyrody.