sp3lezajsk@gmail.com

W tym roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Historyczny.

Celem konkursu było przede wszystkim zainspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania historii. Zarówno tej bliższej, dotyczącej dziejów Polski, jak i tej, która obejmuje wiedzę o przeszłości Europy i świata.

Konkurs organizowany był w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Igor Popowicz - zdobył dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku (zajął 1 miejsce w województwie, 6 w kraju)
Ernest Sokół – dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach piątych (1 miejsce w województwie, 15 w kraju)
Miłosz Świdrak - dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach szóstych (1 miejsce w województwie, 10 w kraju)
Szymon Polit - dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach siódmych (1 miejsce w województwie, 15 w kraju)
Oliwia Kochman - dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach ósmych (3 miejsce w województwie, 23 w kraju)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Szkolnym Koordynatorem Konkursu była  p. Marta Maciałek