Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku
ul. 11 listopada 8, 37-300 Leżajsk
(0-17)2421649
sp3@miastolezajsk.pl

W dniu 30 września 2019 r. uczniowie klasy V a i V b uczestniczyli w wyjeździe do Baszni Dolnej. Wizyta w ,,Kresowej Osadzie” – atrakcji turystycznej miejscowości położonej w pobliżu Lubaczowa – była dla nich okazją do wzięcia udziału w aktywnych zajęciach poza murami szkoły.
Piątoklasiści, podzieleni na grupy, uczestniczyli w zajęciach warsztatowych ,, Eko kosmetyki” i ,,Las w szkle”, w czasie których samodzielnie wykonali  mydełka z naturalnych składników oraz kompozycje roślinne w szklanych słoiczkach.
Ciekawym doświadczeniem okazały się warsztaty kulinarne, w czasie których przygotowywali pizze z dobieranych przez siebie składników, a później mogli delektować się ich smakiem.
Pobyt w miejscowym multimedialnym mini – muzeum przybliżył  z kolei wszystkim historie regionu z czasów panowania króla Jana III Sobieskiego.
Czas spędzony w ,,Kresowej Osadzie” dla wszystkich był okazją do niekonwencjonalnego sposobu zdobywania wiedzy i umiejętności a także dobrą zabawą. Każdy wyjechał z Baszni z wykonanymi samodzielnie wyrobami i pamiątkami zakupionymi w miejscowy kiosku.

W czasie wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie p. Regina Żołynia, p. Marta Maciałek, oraz panie Katarzyna Szuty i Grażyna Olszowy.