Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku
ul. 11 listopada 8, 37-300 Leżajsk
(0-17)2421649
sp3@miastolezajsk.pl

W lutym br. uczniowie klas II-III wzięli udział w szkolnym konkursie języka angielskiego zorganizowanym przez nauczyciela przedmiotu p. Joannę Mazurek.
Celem konkursu było propagowanie nauki języka obcego, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych oraz wzbogacenie słownictwa.
W konkursie rywalizowało 11 uczniów z poszczególnych klas. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych. 
Po sprawdzeniu prac konkursowych ustalono listę laureatów:
1. Aleksandra Sieradzka – kl.III 
2. Gabriela Szczuc – kl.II
3. Alicja Stępień – kl.II
4. Maria Lasota – kl.II.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘FORGET-ME-NOT’
Od kilku lat nasi uczniowie biorą udział w konkursie z języka angielskiego organizowanym przez Centrum Edukacji FILOTIMO. Szkolnymi koordynatorami są nauczyciele przedmiotu – p. Joanna Mazurek oraz p. Maciej Peszko. Uczestnicy konkursu uzyskują tytuły laureata, wyróżnienia oraz dyplomy uznania. 

KOKNURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO  ,, CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM’’
W tym roku szkolnym uczniowie klas 6-8 wzięli udział w konkursie z języka angielskiego, w którym musieli zapoznać się z literaturą obcojęzyczną, a następnie rozwiązać test sprawdzający znajomość opanowania tekstu.

Celem konkursu jest propagowanie nauki języka angielskiego, rozwijanie umiejętności czytania za zrozumieniem, wzbogacenie słownictwa oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań do samodzielnego pogłębiania wiedzy oraz umiejętności językowych.
Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja ustaliła następującą listę laureatów i finalistów:
LAUREACI:
1. Piotr Sroka , kl.8
2. Tomasz Karp, kl.6
FINALIŚCI:
1. Kamil Mazur, kl.7b
2. Paweł Bucior, kl.7b
3. Maksymilian Peszko, kl.6
4. Natalia Kusy, kl.7b

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.