Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku
ul. 11 listopada 8, 37-300 Leżajsk
(0-17)2421649
sp3@miastolezajsk.pl

W dniu 6 czerwca br. uczniowie z klas 6a i 7b wraz z wychowawczyniami p.Joanną Mazurek i p.Jolantą Sanecką oraz pod opieką p.Elżbiety Wirskiej i p.Pauliny Leniart udali się na wspólną wycieczkę do Zamościa. 
Celem wyjazdu było poznanie historii, zabytków i tradycji miasta.  Razem z przewodnikiem udaliśmy się na spacer w Rynku, zwiedzaliśmy Podziemną Trasę  Turystyczną w Bastionie VII, jak również obejrzeliśmy pokaz multimedialny pt.,,Historia miasta i twierdzy Zamość’’ w Muzeum Fortyfikacji i Broni. Niecodzienną atrakcją był wystrzał armatni.
Poznaliśmy walory turystyczno – kulturowe Roztocza, a dzięki wspólnemu spędzaniu czasu mogliśmy pogłębić koleżeńskie więzi.
Podczas całego pobytu w Zamościu dopisywała nam piękna pogoda i humory.