Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku
ul. 11 listopada 8, 37-300 Leżajsk
(0-17)2421649
sp3@miastolezajsk.pl

10 czerwca 2024r uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawczyni p. Marty Maciałek oraz  p. Ewy Rejman i p. Małgorzaty Mach udali się na wycieczkę klasową. Pierwszym naszym punktem na trasie był Sanok, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzania Muzeum Budownictwa Ludowego. Był to dla nas dobra okazja, by zobaczyć jak dawniej wyglądała wieś, a także poznać kulturę, tradycje i życie codzienne ówczesnych mieszkańców.

Następnie udaliśmy się nad Solinę. Główną atrakcją stał się przejazd kolejką gondolową. Z lotu ptaka mogliśmy podziwiać krajobraz Bieszczad, Jezioro Solińskie i ogromną zaporę. Z kolei w parku „Tajemnicza Solina” mogliśmy poprzez zabawę i zręcznościowe konkurencje poznać legendy i historię Bieszczad.

Wspólny wyjazd dostarczył nam niezapomnianych wrażeń.