Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku
ul. 11 listopada 8, 37-300 Leżajsk
(0-17)2421649
sp3@miastolezajsk.pl

W dniu 30 kwietnia 2026 roku w Klasztorze Ojców Bernardynów w Leżajsku odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3. Celem akademii było przypomnienie ważnych wydarzeń z historii Polski oraz uczczenie Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali wiersze patriotyczne i maryjne, pieśni oraz scenki historyczne związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.
Dzięki takim momentom uczniowie mogą lepiej poznać historię swojego kraju oraz rozwijać postawy patriotyczne. Akademia przebiegła w podniosłej atmosferze i była ważna lekcją dla całej społeczności szkolnej.