Nasza szkoła nawiązała współpracę z Politechniką Rzeszowską w ramach programu Politechnika Młodego Odkrywcy 2018/2019.  Szkoła Młodych Fizyków na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej skierowana jest dla osób chcących poszerzać wiedzę z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych .

W  sobotę 17 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Wirskiej-Więcław uczestniczyli pierwszych zajęciach Szkoły Młodych Fizyków, które odbyły się w pracowni Experymentarium 3Z.  Uczniowie zbudowali model generatora (prądnicy), z którym mogą pracować maszyny elektryczne.

- Celem warsztatów jest realizacja zajęć dydaktycznych w interesującej formie, z wykorzystaniem unikalnych rekwizytów dotyczących zagadnień popularno-naukowych z zakresu zamiany energii elektrycznej na mechaniczną. – mówi dr inż. Paweł Dymora, kierownik projektu.

Przeprowadzone warsztaty spotkały się z wielki entuzjazmem i zaangażowaniem młodych odkrywców, które są dobrym prognostykiem dla kolejnych zajęć, które odbędą się już niebawem{.