W naszej szkole realizowany jest ogólnopolski projekt" Mały Mistrz" . Patronat nad nim sprawuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. W projekcie bierze udział klasa I c, której wychowawczynią jest Małgorzata Szymula oraz nauczyciel wychowania fizycznego Jan Mach. Głównymi celami projektu są: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej, promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych, monitorowanie stanu zdrowia , rozwoju fizycznego uczniów klas I - III. Projekt " Mały Mistrz" to uniwersalne narzędzie do realizacji celów zawartych w podstawie programowej. W ciągu trzech lat nauki dzieci zdobywania odznaki sportowe, potwierdzające opanowanie określonych umiejętności ruchowych, w poszczególnych blokach sportowych sprawności, podczas realizowanych w szkole obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego. Są to następujące dyscypliny sportowe: rowerzysta- turysta, gimnastyk-tancerz, saneczkarz-narciarz-łyżwiarz, piłkarz nożny-ręczny- koszykarz- siatkarz, pływak-wodniak. Projekt pokazuje, że od najmłodszych lat warto uczyć, iż można pokochać wysiłek. W czasie jego realizacji prowadzący wykorzystują sprzęt sportowy otrzymany w ramach projektu.