Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku
ul. 11 listopada 8, 37-300 Leżajsk
(0-17)2421649
sp3@miastolezajsk.pl

 W dniach 20-25 maja 2019r. młodzież z Gerolstein w Niemczech wraz ze swoimi opiekunkami przyjechała do Leżajska. To kolejny etap wymiany realizowany w ramach nawiązanej wcześniej współpracy naszych szkół.  Spotkanie  udało nam się zorganizować dzięki pomocy i dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

 

Wsparcia finansowego udzieliły nam również firmy z Leżajska MZK, BMF Polska i osoby prywatne.

image.png

           Gości przywitaliśmy w poniedziałek plakatami i transparentami, był również tort w barwach narodowych i małe podarunki. W ciągu kolejnych dni uczniowie, nauczyciele i pan dyrektor ze szkoły z Niemiec mieli okazję poznać naszą szkołę i miasto. Wspólnie zwiedzaliśmy muzeum klasztorne i bazylikę oo. Bernardynów, gdzie wysłuchaliśmy koncertu organowego. Mieliśmy również okazję, by zobaczyć z bliska jak wygląda praca, w działającym na terenie Leżajska zakładzie BMF. Nie zabrakło innych atrakcji: wspólny grill z rodzicami, warsztaty kulinarne, gra miejska, zajęcia w gospodarstwie rolno- agroturystycznym „Zagroda Edukacyjna u Zawadzkiej”, wycieczka do Rzeszowa, gdzie m.in. byliśmy w parku trampolin „FlayPark” i na kręgielni. Wolny czas to również gry i zabawy integracyjne, rozgrywki sportowe i tańce. Ostatniego dnia udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa, gdzie pokazaliśmy naszym gościom najcenniejsze zabytki jednego z najpiękniejszych miast Polski. Był to również dzień pożegnania z naszymi rówieśnikami z Niemiec, podsumowania i plany na przyszłość. 

Wspólnie spędzony czas to niezapomniane wrażenia, zabawne sytuacje, to kolejne przełamane bariery społeczne i językowe. Uważamy, że taka wymiana jest kreatywnym sposobem na naukę języka i miłą formą spędzania czasu. Bardzo nam się podobało i z chęcią byśmy to powtórzyli. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie. 

                                                                                                 Uczestnicy projektu